Za dotaz nic nedáte
Váš e-mail:
Váš telefon:
Město/obec:*
Vzkaz:

Rekonstrukce roubeného stavení – soukromý objekt: Seletice, okres Nymburk

17. října 2017

Dřevěné prvky celé konstrukce roubeného stavení byly v havarijním stavu. Konstrukce byla rozsáhle aktivně napadena dřevokazným hmyzem, rovněž byla zjištěna lokální hniloba a na mnoha místech byla vypadaná mezitrámová mazanina.

  • Bylo třeba udělat demontáž podlahových prken a odstranit veškerou původní mazaninu. Provedli jsme odbornou výměnu napadených trámů v devastujícím stádiu, s ohledem na daný profil prvků, opracování a druh dřeva.
  • Na všechny původní dřevěné prvky jsme aplikovali tlakovou hloubkovou injektáž, která 100% likviduje dřevokazný hmyz ve všech stádiích jeho vývoje (vajíčko, larva, dospělý hmyz) a působí proti plísním a dřevokazným houbám v latentním stádiu.
  • Aplikovali jsme Airless nástřiky na všechny dřevěné prvky metodou, která zajišťuje jednak likvidaci veškerých forem dřevokazných škůdců na povrchu dřevěných profilů, a jednak zajišťuje proniknutí roztoku do výsušných prasklin, mezer a výletových otvorů v dřevěných konstrukcích a zajišťuje dlouhodobou ochranu vůči biotickým činitelům.
  • Poté jsme provedli mechanické a chemické zpevnění povrchu trámů a finální zakonzervování povrchu dřeva, které znemožňuje sublimaci funkčních přípravků z ošetřených prvků a zároveň zabraňuje pronikání vzdušné vlhkosti a kondenzátu vody do dřeva.

Na závěr jsme provedli montáž nové podlahy, doplnění mezitrámové mazaniny a povrchovou úprava trámů a mazaniny.

Ukázka havarijního stavu roubení v důsledku dlouhodobé absence ošetření konstrukce proti dřevokazným škůdcům.

Odstranění mezitrámové mazaniny a očištění povrchu trámů od všech nečistot a požerku dřevokazného hmyzu.

Umístění pakrů pro aplikaci hloubkové tlakové injektáže. Pakry jsou umisťovány tak, aby nebyly v pohledové části trámů, ale bylo je možné překrýt mezitrámovou mazaninou. Tam, kde to není možné jsou otvory na závěr zaslepovány.

Výměny prvků roubení devastovaných dřevokazným hmyzem.

Roubení po ošetření, výměnách a doplnění mezitrámové mazaniny (před povrchovou úpravou).

Roubení a mezitrámová mazanina po povrchovém ošetření a pokládka nové podlahy.

Původní a finální vzhled roubeného stavení po rekonstrukci.