Co pro vás rádi uděláme?

Vlastníte rodinný dům, roubenku či jinou dřevostavbu? Obáváte se napadení vašeho domova dřevokazným hmyzem nebo se již marně snažíte vyhrát boj s tesaříkem či dřevomorkou?

Máme pro vás řešení! – přijedeme k vám a provedeme posouzení stavu krovu ZDARMA,

POZOR! Biotičtí škůdci výrazně zkracují životnost krovu, mají vliv na funkčnost střechy a mohou vážně narušit statiku celého domu. Toxické výtrusy dřevokazných hub a plísní mohou také negativně ovlivnit vaše zdraví. Preventivní ošetření nových krovů se nejen vyplatí, ale je nutností!

Proč je důležité dřevo důkladně mechanicky očistit?

Před aplikací jakéhokoliv sanačního přípravku, Xilix gelu i klasického tekutého, je třeba dřevo nejprve očistit. Proč? Hned z několika dobrých důvodů:

I velmi silně napadený trám může na první pohled, dokonce i na poklep, vypadat jako v podstatě zdravý. Teprve při mechanickém čistění (broušení) se odhalí všechna místa, kde je pod neporušenou vrchní slupkou dřevo prožrané. Kdybychom dřevo neobrousili, zůstaly by pod svrchní slupkou dutiny a chodbičky vyplněné vzduchem a trusem larev (pověstný žlutý prášek). Dutiny a prach zamezují pronikání přípravku do větší hloubky, kde se však právě nacházejí aktivní larvy a my potřebujeme dostat přípravek až k nim. Důkladným mechanickým očištěním odstraníme prach, požerky a nesoudržné zbytky dřeva, čímž připravíme podmínky pro průnik přípravku do maximální hloubky. Kdybychom dutiny ponechali, některé larvy by se za ně mohly schovat.  Pouhé ofoukání tlakovým vzduchem nebo dokonce „omytí“ přípravkem až během jeho aplikace rozhodně nestačí!

Záruka a servisní kontroly

Péče o dřevěnou konstrukci stavby je víc než momentální záchrana krovu nebo jeho preventivní ošetření.

S námi získáváte, kromě odborného ošetření, také následnou péči o konstrukci do dalších let a jistotu, že váš krov nebo roubená stavba bude ve výborné kondici i v budoucnu. Při kvalitní tesařské práci a správné péči o konstrukci může tato stát a dobře sloužit staletí.

Při pravidelných preventivních servisních kontrolách a obnovovaných preventivních Airless nástřicích dáváte své dřevěné konstrukci tu nejlepší péči. Zároveň při nich s námi můžete zdarma konzultovat další záležitosti související s celkovou kondicí dřevěné konstrukce a s ní souvisejících prvcích.

Při servisní kontrole zjišťujeme celkový stav dřevěných konstrukčních prvků a střešní krytiny, např. jestli nedošlo v některých částech střešní krytiny k poškození a tím pádem zatékání srážkové vody na dřevěné konstrukční prvky. Toto negativně působí na dřevěné prvky a dlouhodobě poškozuje provedené sanační práce.

Podmínkou dobrého stavu krovu je pochopitelně zabezpečení půdního prostoru proti zatékání a zajištění odpovídajícího odvětrávání.