Zveřejněno: 14. Ledna 2023

Záchrana roubenek

V České republice je spousta krásných roubených staveb – chalup a statků, které přečkaly staletí. Jejich čas však stále běží, jako všem a všemu a je potřeba se o jejich budoucnost starat.

Roubenky se rekonstruují, jejich krovy a roubení se ošetřují různými nátěry, vyměňují se silně napadené trámy… Někdy není dost finančních prostředků na nákladné rekonstrukce, a tak se roubenka pomalu v čase blíží svému zániku, protože dřevokazní škůdci, dříve nebo později, nakonec své dílo dokonají.

Povrchové ošetření dřeva je prevencí a likvidací škůdců, ovšem pouze na povrchu dřeva. Uvnitř degradace dřeva pokračuje dál. Příroda považuje dřevo použité na konstrukce našich budov za biologický odpad a neúprosně se s ním snaží vypořádat!

Existuje metoda, která se dostane i dovnitř trámů. Šetrná tlaková hloubková injektáž zlikviduje 100% škůdce uvnitř trámů a roubení ve všech stádiích a Airless nástřik je vysoce účinnou preventivní metodou. Jedině v kombinaci ošetření uvnitř i na povrchu trámů je ošetření dřeva dlouhodobě účinné a dokáže zachránit a ochránit roubenky pro další generace. Oproti rekonstrukci a nákladné výměně trámů a roubení, je navíc toto řešení nepoměrně finančně úspornější!

Komplexní oprava fasády znamená také výplň vypadané mazaniny, povrchové ošetření a zakonzervování roubení a barevné sjednocení dřeva.

Zachraňme roubenky i pro naše děti, jejich děti…

Otevřít okno cookies